DALGALARA BİN DE GEL

DALGALARA BİN DE GEL
DALGALARA BİN DE GEL
Görsel 1
Görsel 2
PlatinPuan : 12
Fiyat:
15,00 TL
İndirimli Fiyat (%16,7) :
12,50 TL
Kazancınız 2,50 TL
12.50 www.abazipka.com
Aynı Gün Kargo

DALGALARA BİN DE GEL

 

Murat Akyol Beyin bu kitapta bulunan hikayeleri (kitapta 36 hikaye bulunuyor) başarılı metinlerdir. Çünkü olaylar ve kişileri öne çekerek hikayelerini oluşturmuştur.

Hikayeler bilindiği gibi düzyazılardır. Konular genellikle hayal ürünüdür. Ama gerçeğe uygun düşmelidir. Murat Akyol'un hikayelerinde olaylar gerçeğe dayandırılmakla birlikte, süslenmiş duygu ve hislerin izlerini taşır. Olayların ve olayların anlatılışı kişilerin (karakterlerin) düşünce ve davranışlarıyla bağlantılı bir biçimde ele alınmaktadır.

Klasik bir hikayede olması gereken başlangıç, gelişme, sonuç muhayyel bölümlerinin belirlenmiş olması Murat Akyol'u başarılı kılmıştır. Murat Akyol'da belli bir edebiyat görüşünü aramak gereksizdir. Çünkü o hikayelerinde; hem romantik, hem realist, hem de natüralist çeşitlilik göstermiştir.

Murat Akyol'un hikayelerinde biraz ironi mevcut, biraz gerçeküstülük. Dedim ya! Aslında hikayeci olarak kendini bir görüşün mensubiyeti olmaya hapsetmemiştir. Ona sadece realist hikayeci, sadece natüralist hikayeci diyemeyiz. O bütün görüşlerin hikayecisidir.
-Prof. Dr. Hayrettin İvgin-

İ'hink De Oldu ???
Allah'ım... Yüce Rabbim... Hikmetine sual olunmaz, yaptığına karşı çıkılmaz ama bu kadar çeşit, bu kadar tip, bu kadar tuhaf adamı sen nasıl da bir arada yarattın?... Hadi madem yarattın, ortalama olarak çoğunluğu niye bizim bu tarafa düştü bu adamların?... Yolda, sokakta, dolmuşta, ya da herhangi bir yerde; dumura uğramaktan, olan bitene sebep şaşkınlıklardan biz artık kendimizi toparlayamaz olduk! Çözemiyoruz artık kolay kolay, ne bazı olmayacak olayları, ne de bu olayların içindeki yukarıdaki "başlık" gibi anlaşılamaz uzaylı cümleleri?
(Tanıtım Bülteninden)

Diğer Özellikler
Stok KoduA28KTP2016MA0003
MarkaMurat AKYOL
Stok DurumuVar

Ürün Etiketleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.